Cazier judiciar

5 martie 2024 3

Bună ziua. Am nevoie de cazier judiciar ca să-l includ în dosarul pentru redobândirea cetățeniei române. Există o hotărâre judecătorească în privința unei datorii față de o bancă. Hotărârea menționată va fi inclusă în cazierul judiciar? Multumesc mult!

Jurist comments 2

Sergiu Galeru
  • Avocat-stagiar
  • Contravenţii rutiere
  • Alte domenii

Bună ziua!
Nu.

6 martie 2024
  • Jurisconsult

Buna dl. M, colegul dl. Sergiu v-a comunicat că nu, dar în cazierul juridic poate să apară o așa informație, precum că DVS sunteți datornic cuiva, adică poate să fie pătat cazierul. Tot depinde în cât executorul e de harnic și insistent.

6 martie 2024