Cazier judiciar detaliat

7 iunie 2018 56

In anul 2016 am avut un dosar penal (art. 186 alin. 2 CP). Pana in instanta dosarul nu a ajuns, din motiv ca a intervenit impacarea partilor. Nu am avut nici o pedeapsa (nici amenda). Nu s-a emis nici o hotarare. Am o intrebare: in cazierul judiciar detaliat va fi mentionat cazul dat?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua, dacă nu există nici o sentință pe numele dvs atunci în cazierul juridic nu s-a indicat nici un antecedent penal.

7 iunie 2018