Cazier juridic curat

21 decembrie 2022 36

Bună ziua. Vreau să plec peste hotare și am nevoie de cazier juridic. Am fost judecat 14 ani în urmă. Spuneți-mi, vă rog, dacă îmi fac cazier juridic, acesta va fi curat?

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna Vitalie, nu. DVS trebuie să vă duceți la judecata, care a pronunțat sentința de condamnare, să faceți rost de copia sentinței, pe care să fie pusă ștampila umedă rotundă să vă deplasați la |Serviciul cazier juridic din Chișinău, str. Ismail 84/3 ( clădirea Maraton ).

22 decembrie 2022