Cazurile achitarii devamarii la marfa pers.fizice si juridice

2 iunie 2017 39

Va rog citeva detalii (pe inteles) cu procedurile permise la devamare marfa (import) ca persoane fizice si ca persoane juridice? Ce drepturi au ambii si ce limite li se impun la devamare? Ce avantaje si dezavantaje au ambii si in dependenta de ce factori? Va multumesc anticipat!

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Dumitru Barbaroș
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Salut Vasile, întrebarea dată este una complexă care implică o cercetare aprofundată și care necesită un răspuns desfășurat.
Un răspuns pe scurt, nu ar putea să vă ofere toate detaliile de care aveți nevoie.

4 iunie 2017