Ce acte să prezint la primărie ca să primesc certificatul de deces al tatalui?

11 decembrie 2019 15

Buna ziua. Tata a decedat pe 17 noiembrie 2019. De la Primărie mi s-a spus să prezint buletinul de identitate al tatălui, buletinul meu de identitate, certificatul medical de deces. Peste câteva zile m-a telefonat secretara primăriei și a mai cerut certificatul de naștere al tatălui, certificatul de căsătorie, iar în ziua următoare și certificatul de deces al mamei.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Adrian Oprea
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere
  • Alte domenii

Buna ziua, in mod normal este suficienta cererea, buletinul de identitate si certificatul dvs de nastere.

12 decembrie 2019