Ce acțiuni pot întreprinde în caz că un avocat nu-și îndeplinește atribuțiile contractuale față de client în Germania

14 august 2019 18

Bună ziua! Ce acțiuni pot întreprinde în caz că un avocat nu-și îndeplinește atribuțiile contractuale față de client în Germania? Țin să menționez că permanent e ocupat și foarte rar răspunde apelurilor referitoare la acest dosar. Am scris ca să-mi trimită pe e-mail prin intermediul screening-ului sau fotografierii dovada acțiunilor întreprinse de D-lui în acest dosar dar nu răspunde. Spuneți-mi ce acțiuni aș putea întreprinde pentru că onorariul l-am achitat și am semnat o împuternicire ca să-mi reprezinte interesele în acest dosar dar am dubii în privința activității D-lui. Aștept răspuns. Mulțumesc frumos.

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Avocat-stagiar

Bine ai venit pe yAvo!
°°°
Puteți rezilia contractul și contracta alt avocat.
Iar pentru recuperarea prejudiciilor, puteti sa va adresati in judecată, daca benevol nu va sunt reparate.

16 august 2019