Ce as putea face in acest caz?

21 septembrie 2019 13

Soția mea a plecat in urma cu o săptămâna împreuna cu cei doi copii minori, urmând apoi sa ma pună sub un ordin de protectie pentru 30 de zile. Din surse sigure am aflat ca copiii noștri nu sunt atât de bine îngrijiti de mama lor, adică e cam nepăsătoare cu ei și in plus in casa in care s-a mutat împreuna cu alte doua prietene ale soției locuiesc in total 7 copii, inclusiv cei doi ai noștri. Unul dintre fiii noștri de 7 ani este manipulat de către mama împotriva mea. Ce as putea face in acest caz?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
Pentru Moldova, Vă adresați cu o cerere la Direcția pentru protecția copilului pentru stabilirea unui grafic de vizite sau, soluționarea chestiunii privind transferul domiciliu permanent al copiilor cu dumneavoastră, dacă pe cale amiabilă nu se rezolvă, vă adresați în instanța de judecată cu cerere în acest sens.

27 septembrie 2019