Ce autoritate publica are imputernicirea de a stabili hotarele fixe ale unor terenuri agricole?

24 noiembrie 2019 48

Ce autoritate publica are imputernicirea de a stabili hotarele fixe ale unor terenuri agricole? Primăria din localitate nu o poate face, organul cadastral local spune ca au fost comise erori pe harta terenurilor, adica harta nu corespunde si ei nu vad cum ar putea delimita hotarele. Unde ne adresam?

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Avocat-stagiar

Bine ai venit pe yAvo!
•••
Incercati sa va adresati la Agentia pentru Supraveghere Tehnica (Sectia Geodezie).
Adresa: MD-2005 mun. Chișinău, str. Constantin Tănase 9 E-mail: secretariat@ast.gov.md
Tel: Anticamera: (+373 22) 23-80-24, Cancelaria: (+373 22) 24-25-84 Fax: Cancelaria: (+373 22) 24-25-84

25 noiembrie 2019