Ce beneficii/scutiri avem la gradinita și școală?

16 februarie 2018 152

Bună ziua, avem trei copii. Ce beneficii/scutiri avem la gradinita și școală?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua,

Acest fapt ține cont de salariul dvs oficial care îl aveți, astfel, în dependență de venitul dvs, dacă aveți mai puțin de 2500 lei per persoană puteți avea scutiri în alimentarea copiilor atît la instituțiile preșcolare cât și la școală.

La direcția de învățămînt din raza unde se află instituția... mai detaliat preșcolară/secția părinți, va adresați cu următoarele acte:
- confirmarea cu venitului salarial.
- certificat privind componența familiei.
- confirmarea precum sunteți înmatriculată în grădinița dată.
(La fel și pentru școală va puteți adresa în aceași secție)

Succese.

17 februarie 2018