Ce consecinte pot fi daca nu am putut achita creditele?

1 iunie 2021 37

Am cateva credite nebancare pe care nu le-am rambursat un timp din cauza problemelor cu locul de munca. Creditorii m-au dat in judecata si cer o suma dubla fata de cea imprumutata. Am 2 copii minori si locuiesc la gazda, in proprietate nu am nimic. Ce se poate intampla? Ce decizie poate lua instanta de judecata?

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna d-na Victoria, v-a fi pronunțată o hotărîre de incasare a banilor, care mai apoi cu titlu se v-a duce la executor. Executorul v-a pronunța o încheere de incasarea banilor, v-a da o lună de achitare. Dacă DVS nu aveți nimica la suflet, executorul o să încerce să verifice de... mai detaliat ce bunuri despuneți și cu asta se v-a termina. Principalul, DVS trebue să răspundeți de fiecare dată la telefoanele executorului să nu dați dovadă de escrocherie.

2 iunie 2021