Ce documente trebuie sa perfectez pentru a ridica un gard de piatra?

22 mai 2018 105

Buna ziua. Daca vreau sa fac gard de piatra la casa aflata in proprietatea noastra, trebuie sa perfectez certificat de urbanism si autorizatie de constructie?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua,

Da urmează să obțineți cele indicate de către dvs totodată, un aspect important este coordonarea dvs cu a vecinului, dacă gardul va fi o delimitare a proprietăților învecinate, deoarece, chiar dacă dvs aveți intenția de al construi, legislația prevede obligația ambilor vecini la plata cheltuielilor, adică, puteți solicita de... mai detaliat la acesta achitarea în comun a cheltuielilor.

22 mai 2018