Ce drepturi am?

8 octombrie 2018 23

Buna ziua. Am asa o intrebare. Sunt in Italia de 5 luni, locuiesc la o doamna ucraineanca, care are contract de casa, dar pe mine nu a dorit sa ma puna in regula. Platesc chirie, iar in ultima zi de chirie mi-a zis sa-mi caut alta casa. Eu sunt insarcinata si nu imi permit sa caut intr-o zi chirie. Ce depturi am eu in asa caz? Ce pot face?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Bună Svetlana,
Ar fi cazul să vă adresați la un avocat din Italia, deoarece dvs va aflați acolo și bunul imobil în care locuiți la fel.

8 octombrie 2018