Ce e de făcut cănd poliţia opreşte maşini din mers cu radarul pe sens opus fară girofar si soferul e singur in masina fara martor?

23 iunie 2017 83

Ce e de făcut cănd poliţia opreşte maşini din mers cu radarul pe sens opus fară girofar si soferul e singur in masina fara martor?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Dacă vi s-a în tocmit proces verbal, sunteți în drept sâ-l contestați pe motivele indicate de către dvs. Chiar dacă dvs nu aveți un martor că ar dovedi acest fapt, atunci cînd contestați procesul și ajungeți în instanța de judecată, agentul constatator la fel trebuie să probeze circumstanțele notate.
Totodată, data... mai detaliat viitoare nu vă mai opriți la astfel de încălcari din partea poliției și continuațivă traseul în continuare iar acțiu7nele acestora filmațile cu o camera video.

25 iunie 2017