Ce fac daca expira revizia tehnica, masina cu numere MD care se afla in RO?

5 august 2020 313

Sunt in RO si in aceasta perioada de urgenta nu imi permit sa revin in MD si sa stau in izolare 14 zile, pentru a face revizia tehnica. Ce pot face in acest sens? Pot face revizia in RO sau poate pot prelungi revizia curenta?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
Daca legislația ROMÂNEASCĂ prevede posibilitatea de a face revizia pentru valabilitatea in RO faceți, doar ca aceasta nu va fi valabila in MD.
Prelungirea la distanță e imposibilă.

5 august 2020