Ce fac daca n-am achitat creditul la timp?

29 ianuarie 2018 142

Am datorie de 8.000 lei. M-au telefonat de la Incaso ca trebuie sa achit urgent datorie. Am câteva zile la dispoziție. Nu am la moment suna necesară. Cum se poate de facut in asa situație? Daca nu achit acum, voi fi dată în judecată?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Buna Irina,
Ar fi bine sa mergeți la Incaso și sa discutați cu ei, poate va oferă ceva timp.
Totuși, va trebui sa achitați suma, în caz contrar se vor adresa în instanța de judecată, iar dvs o sa suportați cheltuielile aferente unui proces judiciar (taxa de stat, cheltuieli de asistență juridică,... mai detaliat etc)

29 ianuarie 2018