Ce fac în cazul în care am depus plângere cu privire la șantaj și amenințări, dar acestea continuă?

19 februarie 2021 29

Soțul meu, cu care suntem in proces de divort de un an, ma ameninta si ma santajeaza cu screen-uri care contin discutii cu alti barbati si ma ameninta ca o sa le faca rau acestora. Ce sa fac, dacă am depus plângere, dar soțul continuă să mă amenințe?

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna d-na Elena-Maria, încercați să atenționați procurorul, deoarece poliția practică n-a întreprins nici-o acțiune cu ex. soțul pentru al avertiza să înceteze acțiunele lui ilegale. Eu nu esclud, că poliția să se afle într-o cîrgășie cu ex. soțul, fiți mai dîrză.

24 februarie 2021