Ce fel de contract sa fac cu persoana impreuna cu care am investit în afacere?

30 iunie 2020 27

Am investit într-o afacere si impreuna cu alta persoan am deschis o afacere. Eu nu doresc sa fugurez în firma, dar totusi doresc sa am un contract cumva in forma scrisa precum ca sunt coproprietar. Ce fel de contract as putea sa fac?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
Nu e posibil, ca sa deveniți proprietar urmeaza sa fiti inregistrat in calitate de fondator.

1 iulie 2020