Ce pedeapsă pot primi?

25 aprilie 2024 3

Salut! Am obținut venit dintr-o activitate care nu a fost înregistrată la stat și nu am achitat la timp impozitul. Ce pedeapsă pot primi? Există vreo probabilitate să ajung la închisoare pentru faptele de mai sus?

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
Victor Pantiru
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere
  • Alte contravenţii
  • Alte domenii

Buna ziua Max,
Iti recomand sa mergi la fisc sa faci declaratie si sa se intocmeasca un act si platesti decat amenda si penalitati. Desigur e bine inainte de aceasta sa te consulti cu un Avocat.

26 aprilie 2024
  • Jurisconsult

Buna Max, pedeapsă penală pentru asta nu este, cine v-a consultat, a dat dovadă de o pr-e.

26 aprilie 2024