Ce pot face?

28 iunie 2019 141

Buna! Am o intrebare: am un imprumut la compania ZZZ, n-am achitat cateva luni, mi-au crescut procente mari si documentele le-au trimis la colectarea datoriilor si acuma tot cresc. Nu am posibilitatea sa achit. Puteti sa ma ajutati, ce pot face?

Jurist comments 1

Cristian Iustin
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Buna Cristina, în situația dvs., e puțin complicat ceva de sfătuit, o soluție ar fi să negociați o eșalonare a achitării plății, un nou orar de achitări, dar depinde și de compania de creditare dacă o să meargă la întâmpinare.
O altă soluție ar fi să împrumutați de la altcineva pentru... mai detaliat a putea stinge aici pentru a nu crește penalitățile de întârziere.

28 iunie 2019