Ce pot face ca sa recuperez banii dati ca avans pe apartament?

29 iunie 2021 167

Am dat avans pentru un apartament, dar mai tarziu am aflat ca acest apartament are datorii enorme, fapt ascuns de compania de vanzari. Am obtinut o recipisa in care firma se obliga sa-mi restituie avansul, dar au trecut 10 luni si sunt tot purtata cu vorba de azi pe maine. Ce pot face in acest caz?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Buna ziua Snejana,

Faceti o cerere scrisa catre companie si solicitati suma achitata in termen de 7 zile. In caz ca nu achita, depuneti o cerere de chemare in judecata.

O zi buna!

29 iunie 2021