Ce pot face in asemenea caz?

30 martie 2021 42

Pe data de 24.06.2019 au fost furate din curtea noastra niste bunuri in valoare de 50 de mii de lei, bunuri care apartin primariei din sat. Pana acum nu au fost gasiti faptasii. Intre timp, noi am aflat cine a savarsit acest furt, avem si martori. Am depus plangere la politie, dar politia nu se ocupa serios de acest caz. Caut avocat ca sa ma reprezinte in acez caz!

Jurist comments 2

  • Jurisconsult

Buna d-na Diana, v-a fi o,kei dacă DVS o să depuneți o plîngere la procurorul raional, unde trebue să invocați circumstanțele descrise mai sus și anume poliția nu e măsurile cuvenite cu vinoveții

31 martie 2021
M P
  • Jurisconsult
  • Contravenţii rutiere
  • Alte domenii

Bună ziua Diana.

Solicitați în scris să fiți informată despre mersul examinării cererii dumneavoastră.
În cazul în care nu sunteți deacord cu acțiunile, inacţiunilor şi actele organului de urmărire penală şi ale organului care exercită activitate specială de investigaţii, puteți înainta o plângere în temeiul art. 298 Cod de procedură penală.

Succes.

31 martie 2021