Ce pot face in cazul in care am lucrat neoficial si nu mi s-a achitat lucrul executat?

30 octombrie 2019 36

Salut! Am lucrat in domeniul constructiilor (neoficial) ca ajutor la meşter şi la sfârşit meșterul nu s-a achitat cu mine. Suma nu e mică, dar el tot amâna de pe o zi pe alta și a trecut deja jumătate de an. Am păstrate toate mesajele cu această persoană in care se concretizează toată suma şi in general toată situaţia dată, am martori care pot comfirma toate cele petrecute. Se merită să dau in judecată persoana respectiva?

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Bună ziua!

Adresați-vă cu o plângere la Inspectoratul de Stat al Muncii precum și la Poliție. Anexați la plîngere capturi de ecran ale acestor conversații.

31 octombrie 2019