Ce pot face în cazul perturbării liniștii?

30 septembrie 2023 3

Bună. Poate fi sancționat vecinul care zilnic ascultă muzică la volum maxim? Cum aș putea face asta legal? La solicitarea noastră ne-a răspuns că e curtea lui și face ce vrea. Noi ambii muncim de acasă și e insuportabil din cauza bubuiturilor.

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna Dian, soluția e următoare, după orele 23.00, DVS sunteți în drept să apelați la telefonul 112, o să se prezinte grupa operativă, în așa caz DVS sunteți în drept să înaintați o cerere la poliția din raza, unde locuiți pentru deranjul suporta.

3 octombrie 2023