Ce pot sa fac daca nu pot sa vin pentru motive de sanatate?

12 mai 2018 43

Am primit o scrisoare de la centrul de monitorizare si contraventii pe un automobil care l-am vandut in 2006 pe procura generala. Ce pot sa fac daca nu pot sa vin pentru motive de sanatate? Nu sunt in tara de 10 ani.

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Buna,
Scriți un răspuns la care anexați copia procurii respective, copia buletinului de identitate și explicați că ați vândut autoturismul. Indicați și persoana căreia i-ați vândut automobilul.
Expediați răspunul cu o scrisoare recomandată cu aviz de recepție, astfel ca să aveți o dovadă că ați expediat un răspuns, iar pentru dvs... mai detaliat păstrați o copie a răspunsului ce o să-l expediați.

13 mai 2018