Ce risca un președinte al asociației cooperatiste (JЭС) pentru strângerea banilor sub diferite motive, fara acordul locatarilor?

26 august 2017 74

Președintele jэc in toată luna ne adaugă diferite plati: pentru un robinet - 180 lei, alta luna pentru acoperiș 400, următoarea luna pentru ferestre 220 lei. Deciziile le ia de una singura, necatind la faptul ca plătim fondul de reparații 80 lei lunar. Unde sa ne adresam sa verificam?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Iulian Moraru
  • Jurisconsult
  • Alte domenii

Bună ziua

Adresați-vă la ÎMGFL (Întreprinderea Municipală de Gestionare a Fondului Locativ) din raza teritorială a locului de trai.

Succese!

26 august 2017