Ce riscă un tată care nu achită pensia de întreținere a copilului?

15 decembrie 2018 122

Tatălui i s-a stabilit achitarea pensiei de întreținere a copilului in sumă de 1.000 lei. El nu achită deja de 7 luni, cu toate că bani are, dar nu e angajat oficial și nici bunuri nu are pe numele său (le tine scrise pe fratele său). Ce riscă în așa caz?

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Bună ziua Cristina,

Vedeți răspuns la situație similară accesând link-ul de mai jos:
https://yavo.md/rom/raspunsuri/v/neachitarea-pensiei-alimentare

Cele bune.

16 decembrie 2018