Ce riscuri sunt?

14 septembrie 2018 15

Bună ziua. Am fost in Italia câțiva ani și am avut mereu permis de ședere, din anumite motive nu l-am mai putut reînnoi și a expirat anul trecut in septembrie. Am venit in Germania si m-am pus la evidență și la medical. Acum am nevoie de un act din Moldova ca sa imi pot face și aici permis de ședere, dar daca plec risc la vama ceva având în vedere că de un an e expirat și permisul de ședere italian? Multumesc!

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Buna Diana,
Ar urma să consultați un jurist din Germania odată ce vă aflați acolo.

14 septembrie 2018