Ce să fac dacă cunoscutul m-a obligat prin amenințări să iau credite de la bancă?

21 martie 2019 63

Suntem ficele unei doamne care este într-o relație de prietenie cu un bărbat. Bărbatul dat prin ofensări și amenințări a impus-o de mai multă ori să ia credite de la bancă. Doamna a denuntat această persoană, dar el a urmărito și a agresat-o fizic și verbal și a amenințat-o cu copii ei. Doamna s-a speriat și a retras declarația. Chiar dacă nu mai întreține legătura cu această persoană, ea are multe credite. Banii care i-a luat de la bănci nu ne aparțin și nici nu ne aparțineau noua. Banii au fost cheltuiți de bărbat. Cum putem proceda să fie pedepsit bărbatul în cauză?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua,

Pentru inceput depuneți o plângere la procuratură și indicați in ea toate aceste circumstanțe detaliat de dorit să dispuneți și de probe care ar confirma cele relatate de dvs.

21 martie 2019