Ce să fac dacă nu este indicată suma amenzii când vreau sa o achit online?

9 ianuarie 2021 20

Mi-a venit amenda în marime de 1.000 lei. Vreau sa o achit online in decurs de 72 de ore, dar când introduc codul procesului verbal nu este indicată suma amenzii. Care este procedura? Scriu eu singură că achit 500 lei, sau trebuie sa aștept până va apărea suma? Mulțumesc.

Jurist comments 1

M P
  • Jurisconsult
  • Contravenţii rutiere
  • Alte domenii

Bună Maria.

Indică tu suma de 500 lei, dacă te încadrezi încă in cele 72 de ore.

Succes!

9 ianuarie 2021