Ce sa fac daca sefa nu imi aproba cererea pentru concediu de odihna?

18 mai 2017 55

Nu pot pleca in concediu de odihna platit deja al 2 an. Am scris cerere de nenumarate ori, dar sefa nu imi aproba. Ce sa fac si cui sa ma adresez ca sa pot sa beneficiez de ambele concedii?

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
Irina Șeghera
  • Avocat-stagiar

Bună ziua, Teodor.
Adresati-vă la Inspecția Muncii.

19 mai 2017
Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Scrie-ti o plingere ! O adresati cancelariei Inspectiei Muncii si cu plingerea data (inregistrata) va adresati sefului Inspectoratului Teritorial pentru urgentarea examinarii plingerii !

19 mai 2017