Ce să fac în caz că sunt învinuita de furt?

11 august 2023 3

Bună ziua. Sunt angajată și am fost învinuită de angajator cum că aș fi furat și mințit clienții. Mi-au arătat niște imagini, însă eu nu sunt de acord cu concluziile angajatorului. Din cauză că au început să strige la mine, m-am speriat și am semnat nu mai știu ce recipisă pe care mi-au pus-o în față. Acum nu știu ce să fac. Ajutați-mă, vă rog!

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Buna Elena, e un caz eșit din comun. Posibil, DVS ați semnat o recipisă, că sunteți datornică cu bani sau alt document, unde DVS v-ați asumat răspunderea față de firmă. Administratorul trebuie să se adreseze la poliție cu o petiție, unde o să fiți învinuită precum că sunteți hoțoiacă, dar... mai detaliat asta nu înseamnă că așa a fost. Imaginele prezentate DVS , unde precumă că săvârșii ceva, trebuie să fie supuse expertizei criminalistice pentru a constata ceva. Eu vă garantezi, că administratorul n-o să margă cu așa petițioe la poliție, e o durere de cap. Administratorul te-a luat la pont, posibil ceva s-a întâmplat, unde DVS ați fost martor și pentru a vă elibera, au găsit un pretext prost. O s[ fie normal dac[ DVS o s[ apela'i la viberul meu de pe telofonul +37368669950 ;i noi vom discuta mai detailiat, bine.

12 august 2023