Ce sa poate intimpla daca incetezi sa achiti credit la vreo companie de microfinantare?

16 iulie 2017 75

Descrieti va rog drepturile mele, la vreo companie de microfinantare. Eu achitam, totul o mers bine, dar intr-un moment am terminat sa achit la micro companie, si acuma primesc mesaje de groaza, ca o sa ramin fara casa, ca o sa am probleme mari, pe mine si asa capu ma doare ca am perdut lucru, dar si ei ma bat la cap. Ce sa fac?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Urmeaza cel mai bine sa achitati suma ramasa, astfel, banca isi rezerva dreptul sa va inainteze in judecata, iar dupa obtinerea hotaririi judecatoresti, sa o execute prin intermediul executorului judecatoresc, care va putea sa va sechestreze bunurile etc.

Drepturile dvs sunt prevazute in contractul incheiat cu compania de microfinantare.

16 iulie 2017