Ce se intampla daca, fiind inculpat in caz penal pentru huliganism, refuz sa achit amenda si prejudiciul in suma de 50.000 lei?

19 iulie 2018 60

Sunt in calitate de inculpat in cauza penala de huliganism si risc amenda si achitarea prejudiciului de 50.000 lei. Vina nu o recunosc! Ce se intampla daca refuz sa achit aceasta suma? Poate fi solutionata cauza mea? Multumesc!

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Urmează să așteptați o sentința definitivă pentru a vă forma concluzii concrete, in cazul in care nu sunteți de acord cu sentința în cauză aveți dreptul de a o contesta motivind argumentele în cererea de apel, altfel aveți riscul să fiți supuși unor sancțiuni mai dure în cazul neexecutării sentinței.

19 iulie 2018