Ce trebue sa întreprind?

13 mai 2019 92

Am mai multe titluri executorii la mai mulţi executori judecătoreşti. Am numai un credit pe mine, pe celelalte sunt fidejusor. Din pricina că executorii au blocat cardul salarial de aproape doi ani nu am putut plăti nici creditul meu. La adresările mele nu reactionează. Banii sunt pe card blocaţi, de plătit nu pot, dar executorii calculează penalităţi. Ce să fac?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua,

Sumele sechestrate de pe contul dvs bancar au ca scop satisfacerea documentelor executorii, astfel sumele de bani stingând din datoriile potrivit titlurilor executorii aflate spre executare, prin încasarea silita a acestora de către executori.

13 mai 2019