Ce urmari pot fi daca conduci vehicolul cu 10 ani de experienta, dar deja esti privat?

13 aprilie 2017 23

Ce urmari pot fi daca conduci vehicolul cu 10 ani de experienta, dar deja esti privat?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Dumitru Barbaroș
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Buna ziua,
Codul contravențional prevede o sancțiune de la 60 la 90 unități convenționale pentru conducerea vehiculului de către o persoană privată de dreptul de a conduce vehicule.
Experiența de 10 ani de condus ar putea juca un oarecare rol în cazul individualizării sancțiunii.

14 aprilie 2017