Cerere catre o agentie publica

19 septembrie 2019 18

Am aflat ca pe numele meu a fost depusa o plangere la o institutie de stat. Mi s-a adus la cunostinta ca la data de 26 iulie a fost inregistrata. Au fost comise niste actiuni de santaj pe data de 25 iulie si i-am denuntat la politie. Din raspunsul primit de la politie rezulta ca a existat o plangere pe data de 23 iulie, fapt ce cred ca a fost falsificat, fiindca s-a efectuat un control bazat pe o plangere din data de 26iulie. 1) Ce pot face? 2) Am dreptul sa solicit copia acelei plangeri din 23 iulie?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua,

Orice tip de plângere depusă pe numele dvs urmează să vă fie adusă la cunoștința.

20 septembrie 2019