Cerere de acces la informație expediată prin e-mail

31 octombrie 2018 15

Bună ziua. Spuneți-mi, vă rog, poate o autoritate publică să refuze o cerere de acces la informații de interes public expediată prin e-mail și să solicite expediarea acestea doar în formă fizică, pentru a putea fi înregistrată în cancelarie? Examinarea acesteia va putea fi posibilă abia după această procedură.

Jurist comments 1

Cristian Iustin
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Buna, ar putea refuza, dat fiind faptul ca acea cerere nu ar intruni conditiile privind semnatura electronica.

31 octombrie 2018