Cerere de divort depusa in lipsa mea

22 septembrie 2018 106

Sotia a depus cerere de divort fara stirea mea! Cum pot refuza daca nu sunt in tara? Mersi!

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
Leonid Popescu
  • Avocat
  • Alte contravenţii
  • Alte domenii

Buna ziua! Daca sinteti peste hotare faceti legatura cu un avocat din Moldova care v-a reprezenta interesele in judecata fara prezenta d-stra.

23 septembrie 2018
Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua,
Ar fi o soluție de a solicita amînarea ședinței pentru o perioadă ne îndelungată, dacă o să aveți posibilitatea de a reveni în țară.
Găsiți contact instanței mai jos
http://instante.justice.md/ro, cererea puteți expedia prinscrisoare cu aviz de recepție sau mail.
La moment revenirii antrenați după necesitate un avocat, dacă sitația nu poate... mai detaliat răbda, contractați la distanță un avocat după cum a menționat colegul.

23 septembrie 2018