Cerere motivată la Curtea de Apel

9 martie 2018 182

Bună! Recent am trimis o cerere nemotivată la Curtea de Apel, deoarece nu eram de acord cu decizia luată în urma procesului de judecată din raion. Am primit răspuns la cerere, dar mi s-a spus că e nevoie de o cerere motivată. E nevoie ca această cerere să fie legalizată print-un avocat?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Nu e obligatorie nici un fel de legalizare! Depuneti apelul motivat dar aveti grija de termenii indicati de inlaturare a neajunsurilor!

9 martie 2018