Cetatanie romana copil minor

8 august 2018 57

Buan ziua. Am depus dosarul de redobandire a cetataniei romane. Intre timp, pana mi-a venit acceptul, s-a nascut un copil. Este o alta posibilitate decat cea standart de a redobandi cetatania pentru copilul care s-a nascut intre depunerea dosarul si venirea acceptului?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Buna
Încercați să transcrieți certificatul de naștere eliberat de autoritățile moldovenești în România în cazul în care Dvs deja sunteți cetățean român

9 august 2018