Cetatenia romana

4 iunie 2018 42

Actele buneilor sunt necesare de la ambii parinti, ori numai de la un parinte?

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua,
Din cîte era valabil, actele sunt necesare de a fi prezentate de pe linia unuia dintre părinți.
Succese

4 iunie 2018
Andriana Brasoveanu
  • Jurisconsult
  • Contravenţii rutiere

Vitalie are dreptate, :) sunt necesare doar actele de pe linia unuia dintre părinți. Începînd cu certificate de naștere, certificat de căsătorie pînă la certificate de deces. În cazul lipsei unor certificate din arhivă, document confirmatoriu. Numai bine!

4 iunie 2018