Cetatenie romana

18 septembrie 2018 163

Pot sa depun actele pentru redobindirea cetateniei romane, daca cazierul nu e curat? O sa primesc refuz? Am dosar penal pentru conducere auto in stare avansata de ebrietate si sunt privat de a conduce mijloace de transport pe un termen de 4 ani. Si amenda care am achitat-o. Am vreo sansa sau trebue sa astept 4 ani si apoi sa depun? Mersi.

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Buna Serghei,
Ar fi cazul să consultați un avocat român, sau să verificați ce spune Legea cetățeniei române în legătură cu această întrebare.

19 septembrie 2018

Ok. Mersi

19 septembrie 2018