Cetățenie română

25 iunie 2020 167

Bună! Am depus actele pentru redobandirea cetateniei romane la Iasi in data de 29 ianuarie 2018. Cum pot formula corect intebarea si ce trebuie sa contina scrisoarea referitor la stadiul dosarului, dar si urgentarea dosarului? Mai pe scurt, daca se poate un exemplu de scrisoare pe care sa il transmit pe e-mail. Multumesc frumos anticipat!

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
Scrisoare in forma libera cu identitatea numărului de dosar, datele dumneavoastră cit si locul si data depunerii, cu formularea întrebărilor dumneavoastră.

1 iulie 2020