Cetatenie română

21 decembrie 2019 177

Am depus dosarul pe data de 21 decembrie 2017 la biroul din București. Am pierdut numărul dosarului. Cum pot afla numărul și la ce etapă este dosarul meu?

Jurist comments 1

Adrian Oprea
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere
  • Alte domenii

Buna ziua,

Este necesar sa transmiteti pe adresa de email cetatenie@just.ro cererea data completata si scanata: http://cetatenie.just.ro/images/Formular_6_Cerere_comunicare_solutionare_stadiu_2018.doc

La subiectul de email indicati: Cerere de solutionare a stadiului dosarului.

In raspunsul care il veti receptiona, reprezentantii ANC vor indica si nr. dosarului.

Bafta!

22 decembrie 2019