Cetatenie romana

13 ianuarie 2020 131

Buna ziua. In 2017 am depus la Bucuresti impreuna cu sotia dosarele pentru redobandirea cetateniei. In noiembrie 2019, doar sotiei i-a venit scrisoare cu instiintare ca este aprobata cererea. Pe cetatenie.just.ro in ORDINE ambii suntem. Ce trebuie sa fac, va veni scrisoarea daca au trecut aproape 2 luni de la aparitia ordinului? Sau este necesar sa scriu o cerere la Bucuresti? Va multumesc.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
Cel mai bine contactați la direct http://cetatenie.just.ro/index.php/ro/

25 ianuarie 2020