Cetatenie romana

14 iunie 2018 61

Salut! As vrea sa stiu: daca ma casatoresc cu o persoana care are cetatenie romana si se afla la moment in Germania (sau chiar de vine in Moldova), imi poate face mie ceva de genul permis de munca sau de sedere in Germania sau alt stat european si daca e posibil de angajat oficial? Va multumesc!

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Marina Bzovii
  • Avocat-stagiar
  • Alte domenii

Bună ziua,
Este posibil însă vă recomandăm să studiați condiţiile particulare de intrare și şedere permanentă prevăzute de legislația Germaniei. Puteți contacta Ambasada Germaniei în Republica Moldova.
Mai multe: https://www.viza.md/node/19059
Succese!

15 iunie 2018