Cetățenie romană, pierderea scrisorii cu ordinul

2 februarie 2021 163

Buna ziua. Am primit scrisoarea cu ordinul ANC prin care a fost aprobata cererea mea de redobândire, însă din păcate am pierdut scrisoarea și am doar copia acesteia. Cum trebuie sa procedez in acest caz? Este suficient sa trimit o scrisoare recomandata către Autoritatea Naționala pentru Cetățenie in care sa solicit recomunicarea ordinului?

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna d-na Silvia, sigur da, la cererea DVS adresată ANC să fie anexată copia scrisorii și motivul prin care solicitați recomunicarea ordinului, v-a fi eliberat un ordin dublicat.

3 februarie 2021