Cetificat de divort

7 iunie 2021 71

Добрый день. Мы с женой развелись 10 лет назад. Решение суда есть. За ненадобностью, я свидельство о расторжении брака в органах загс не брал. Сейчас нахожусь за рубежом и мне нужно свидельство о расторжении брака. Я могу его получить в консульстве, посольстве, если не получал его вообще до сих пор?

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna dl. Gheorghe, sigur că da, DSVS depuneți o cerere la consulat, ei vor face legătură cu ASP din regiunea unde ași locuit aici în Moldova, o să achitați servicile lor. Se mai poate printr-o procură să împuterniciți o persoană din țara noastră pentru a vă prezenta pe DVS la... mai detaliat ASP.

9 iunie 2021