Cheltuieli de executare

9 ianuarie 2018 93

Avind o datorie de 5.500 lei pentru procurarea unui telefon, cheltuielile de executare constitue 2.170 lei. Nu sint prea exagerate aceste cheltuieli? Cum de fapt se calculeaza marimea cheltuielilor executorilor judecatoresti? In incheiere, nu se face referire la vreun articol. Multumesc anticipat.

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
Constantin Iosip
  • Avocat-stagiar
  • Alte domenii

Consultați Codul de executare al R.M., aici: http://lex.justice.md/index.php?action=view&view=doc&lang=1&id=336538

În special art. 36, 37 și 38 din Codul de executare menționat mai sus.

9 ianuarie 2018
  • Executor judecătoresc
  • Contravenţii rutiere
  • Alte domenii

Si Hotarirea Guvernului nr. 886 din 23.09.2010

10 ianuarie 2018