Cine ar putea sa ne ajute?

27 august 2019 51

Buna ziua. Sora mea se afla in Marea Britanie si vrea sa se casatoreasca cu o persoana care se afla ilegal in UK. Pentru aceasta ei au nevoie de declaratii de la persoanele care ii cunosc ca fiind un cuplu real si de lunga durata. Noi avem aceste declaratii si avem nevoie de stampila si semnatura. Cine ar putea sa ne ajute: un avocat sau un notar?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Bună!

Probabil are necesitate de o declarație notarială, însă, este puțin probabil sa găsiți un notar care să accepte legalizarea unei asemenea declarații, deoarece speța ridica suspiciuni.
Avocații în nici un caz nu va pot ajuta cu întocmirea unor astfel de acte.

Succes.

27 august 2019